Cele terapii uzależnień

Czujesz się źle? Zatracasz się? Tracisz kontrolę nad samym sobą? Masz dość tego, co dzieje się w Twoim życiu? Jesteś zmęczony, czujesz że brakuje Ci sił? Czasami sam nie weisz czego chcesz? Czujesz, że wszystko idzie nie tak? Masz poczucie, że nikt Cię nie rozumie? Alkohol, narkotyki, leki lub hazard rujnują życie Twoje lub Twoich bliskich? Męczysz się sam ze sobą? Chcesz zmiany lecz nie wiesz gdzie szukać pomocy?

Skontaktuj się z nami! Jesteśmy po to by Ci pomóc!

Ośrodek Attente jest idealnym miejscem do rozpoczęcia zmiany swojego dotychczasowego funkcjonowania. Gwarantujemy fachową pomoc dla osób w różnym wieku i różnym stanie zdrowia. Większość pobytów rozpoczyna się detoksykacją organizmu.
Pacjent przez 24 godziny jest pod stałą opieką medyczno- terapeutyczną. Gwarantujemy nasz profesjonalizm i zaangażowanie w indywidualnym prowadzeniu pacjenta, natomiast skuteczność terapii zależy w ogromnej mierze od samego chorego.
Na czas terapii zapewniamy zwolnienie lekarskie oraz pełną dyskrecję. Pacjent powinien rozpocząć leczenie w momencie wyrażenia chęci do podjęcia kuracji. Jeżeli pacjent sam do siebie jak i do swoich bliskich deklaruje chęć leczenia, warto od razu przystapić do działania, dlatego pacjent może być pod wpływem alkoholu, narkotyków lub leków.

Równolegle z psychoterapią proponujemy terapię rodzinną, co bardzo pomaga w utrzymaniu trzeźwości.

Po zakończeniu podstawowego programu terapii w Ośrodku Attente, utrzymujemy stały kontakt z pacjentem, monitorujemy proces zdrowienia, organizujemy zjazdy, warsztaty min. zapobiegania nawrotom choroby oraz proponujemy odpowiednie bloki terapeutyczne dla absolwentów ośrodka, ich rodzin oraz innych trzeźwiejących alkoholików, hazardzistów, lekomanów, narkomanów.

Nie współpracujemy z NFZ, skierowanie nie jest potrzebne.

 

Wstyd to nie prosić o pomoc, tylko zatracać się z dnia na dzień!
Daj sobie pomóc!
Na zmianę nigdy nie jest za późno!
Nie czekaj zadzwoń, każdy nastepny dzień jest dniem uratowanym!